Yhteystiedot

Hankkeen johto:   

Tommi Hoikkala
Tutkimusprofessori
Nuorisotutkimusseura
tommi.hoikkala@nuorisotutkimus.fi

Viestintä:

Kristiina Kemppainen
Projektipäällikkö
Opiskelun ja koulutuksen tutkimussäätiö

kristiina.kemppainen@otus.fi

Tutkimus:

Jenni Lahtinen
Tutkija
Nuorisotutkimusseura
jenni.lahtinen@nuorisotutkimus.fi

Sinikka Aapola-Kari
Tutkimusjohtaja
Nuorisotutkimusseura
sinikka.aapola-kari@nuorisotutkimus.fi

Virve Murto (perhevapaalla)
Tutkija
Opiskelun ja koulutuksen tutkimussäätiö
virve.murto@otus.fi

Ohjausryhmän puheenjohtaja:

Sanna Hirsivaara
Opetusneuvot
OKM, Korkeakoulu- ja tiedepolitiikan sekä lukiokoulutuksen osasto (KTLO), Korkeakoulupolitiikan vastuualue ( KOVA )
sanna.hirsivaara@minedu.fi